Якщо Ви зібралися робити вдома ремонт, його слід починати із заміни вікон


Поговоримо про металопластикові вікна. В кінці дев'яностих років металопластикові вікна поспішно почали витісняти дерев'яних своїх побратимів. Пластикові вікна мають ряд переваг перед дерев'яними: хороша герметичність, не вимагають великого відходу: розбирання-збирання рам для миття скла, фарбування, обклеювання на зиму, легко миються стандартними миючими засобамия, які використовуються в побуті.

А ТЕПЕР ПРО ВИБІР ВІКНА

Металопластикове вікно складається з трьох основних позицій: металопластиковий профіль, склопакет і фурнітура.

Металопластиковий профіль

На ринку України представлені десятки металопластикових профілів. Який вибрати? Найкращий, але який з них: REHAU ?, KBE ?, TROCAL? може український ? Однозначної відповіді немає, той чи цей. Не секрет, що велика частина знаменитих брендів перенесла свої заводи в країни СНД, щоб знизити вартість. Для залучення клієнтів з низькими доходами були випущені профілі економ серії, і багато продавців про це не повідомляють клієнту. В середині 90-х років вікна привозили з Туреччини, Еміратів, Німеччини без всяких сертифікатів та інших документів. Профілі ці жовтіли, тріскалися, втрачали герметичність і виходили з ладу. Зараз таких проблем немає ні у турків, ні в українців, ні у росіян. Всі профілі якісні, сертифіковані і підходять до нашої кліматичної зони. Тому ц можна ставити будь-який профіль, назва якого Вам більше до душі, але варто врахувати, де збирається це вікно, це повинен бути завод з хорошею репутацією. Припустимо, Ви купили вікно з найдорожчого профілю, зібрали його некваліфіковані збирачі і установили недосвідчені монтажники, навряд чи вам принесе задоволення, затишок і комфорт, так що краще довіряти збір і установку відомим виробникам профілю.

Склопакет

Для кліматичної зони України для основного контуру скління краще ставити 2-х камерний склопакет або 1-камерний склопакет з енергозберігаючим склом, 1-камерний склопакет не підходить для зовнішнього контуру, підходить для неопалюваних приміщень (дача, літній будиночок, балкон, лоджія).
В основному склопакети виготовляються з українського скла М1 - 4 мм, Лісічанського скляного заводу (з міжнародним сертифікатом якості), і комплектуючими Італії, Німеччини, Австрії та ін.

Фурнітура

Вельми істотна деталь конструкції з ПВХ-профілю. Це складний механізм замикання, що включає в себе більше ста деталей. Від надійності та якості фурнітури залежить термін служби всього виробу. Можна вибрати довговічну металеву фурнітуру німецьких виробників, що пройшла випробування в українських кліматичних умовах. Вона забезпечує щільне примикання стулок і тривалий термін експлуатації виробу.

ЧОМУ ЗАПОТІВАЮТЬ ВІКНА?

Поява вологи на вікні завжди пов'язане з вологістю в приміщенні, температурою в приміщенні і на вулиці. Як показують теоретичні розрахунки і практичні виміри (якщо говорити про область нормальних для життя температур), то при зміні температури повітря на 1°С відносна вологість повітря зміниться на 5%.
Зниження температури при незмінній кількості вологи в повітрі, підвищує відносну вологість. Тобто, якщо в кімнаті було 18°С і вологість 50%, то при 17°С вологість вже складе 55%, а при 16°С - вже 60% !! Для нас для всіх не є секретом, як зараз опалюються наші будинки. У більшості квартир стовпчик термометра тримається зараз в районі позначки 15 -17°С. Шкідливими наслідками високого вмісту водяної пари і шкідливих речовин є поява вологи на меблях, стінах і стелі.

Джерело вологоутворенняКількість вологи г/год
Людина в стані спокою40 г/год
Людина, зайнята господарством90 г/год
Квітка в горщику (серед. розміру)10 г/год
Готування і прибирання, миття1000г/год
Пральна машина300 г/год
Душ/Ванна2600 г/год

 

Для попередження подібних явищ необхідно перш за все знижувати вологість приміщення шляхом регулярного провітрювання, що не вимагає додаткових витрат, або установки системи вентиляції. Виходячи з умов комфортності, вологість в приміщеннях не повинна бути більше 55%.

 

Рекомендуємо: Труднощі вибору при покупці пластикових вікон