Труднощі вибору при покупці пластикових вікон


Першою і найголовнішою стає проблема вибору. Замовлення сучасних вікон перетворюється для споживача в дуже складний і заплутаний процес. Величезна кількість інформації вихлюпується на покупця, всі говорять і пишуть різне. Споживача завалюють технічними термінами, ДСТУ та ГОСТами, а також страхітливими байками про "вампірів"-конкурентів, які ночами п'ють кров замовників. Покупець, читаючи і слухаючи все підряд, вже не знає, як йому бути і кому вірити. Я спробую роз'яснити ситуацію на ринку вікон. Розвіяти деякі наївні уявлення про пластикові вікна, що склалися у потенційного споживача.
Не потрібно вважати, що всі фірми? які пропонують Вам пластикові вікна, не є професійними і існують тільки для того, щоб викачати з Вас більше грошей. Природно, робота менеджера має на увазі деяку частку лукавства, але не варто думати, що Вас свідомо вводять в оману. Ніхто не збирається затримувати замовлення, привозити Вам не те, що Ви замовляли, не потрапляти в розмір і т.п. - нікому ці проблеми не потрібні і, звичайно, всім хочеться, щоб все йшло гладко. Тим більше, нікому не цікаво зникати з Вашими грошима. Всі займаються реальною справою, і вже багато років, а працювати нормально і чесно набагато спокійніше і, врешті-решт, прибутковіше.

ТЕПЕР ПРО ЧУТКИ ПРО ВІКНА!

Багато помилкової інформації про пластикові вікна споживачі дізнаються з реклами в газетах, журналах і з Інтернету. Ось найпоширеніші з усіх помилок:

1. Пластикові вікна абсолютно не пропускають холод в квартиру.
Насправді будь-яке вікно випускає більше тепла з Вашого приміщення на вулицю, ніж будь-яка стіна. Тобто, з точки зору тепла, треба будувати будинки без вікон. Вікна та двері в будь-якому випадку дають до 75% всіх втрат тепла в звичайному будинку. Немає абсолютно теплих пластикових вікон. Однак сучасні пластикові вікна в середньому удвічі ефективніше збережуть тепло у Вашому будинку, ніж старі дерев'яні. Часто кажуть, що на пластикових вікнах випадає конденсат. І це природно, це фізика. Якщо у Вас на кухні йде процес приготування їжі, а вікна закриті, і на вулиці -10 C - на вікнах утворюється конденсат! Сучасні пластикові вікна мають потужну систему ущільнень, що приводить до того, що з вікон не дме. Зворотним боком є необхідність провітрювати приміщення для зменшення вологості.

2. Пластикові вікна повністю заглушають всі вуличні шуми.
Це не зовсім так. Шум трамвая під вікном, удари відбійного молотка, потужний транспортний гул - ці низькочастотні шуми хоч і сильно послабляються правильними вікнами з правильними склопакетами, але все одно будуть чутні. А високочастотні шуми поглинаються набагато краще. Пластикові вікна не прибирають ВЕСЬ шум, але знижують дуже істотно. Якщо у Вас під вікном жвава траса, то є сенс ставити склопакети з різною товщиною стекол 4 мм + 3 мм + 6 мм. Це дає додатковий ефект за рахунок часткового усунення явищ резонансу. Крім того, є сенс розбивати вікно на більшу кількість дрібних частин, тому що велике скоа більше схильний до резонансу. Крім того, потрібно пам'ятати, що як тільки ви відкриєте вікно пластикове, вся шумоізоляція зникне. Якщо Ви всерйоз вирішили боротися з шумом, варто поклопотатися про кондиціонер.

3. Найкращі склопакети - з аргоном.
Тут є два істотні моменти. По-перше, з точки зору класичної фізики, теплопровідність ідеальних газів залежить тільки від їх тиску і більше ні від чого. Тобто, що повітря, що аргон - все одно. Відмінність між характеристиками реальних газів і ідеального газу складає, як відомо, лічені відсотки. Наприклад, для однакових склопакетів 4-16-4, один з яких заповнений аргоном, а другий повітрям, різниця приведеного опору теплопередачі складає 6%. Через таку малу різницю ніяк не варто городити город з дорогим устаткуванням, балонами, сам по собі аргон досить недешевий і т.д. Ще один момент. Як ви перевірите наявність аргону у Вашому склопакеті? На колір, на смак, на запах? Без спеціального приладу - НІЯК! Агітація про аргон досить часто використовується як рекламний трюк - "а у нас зате з аргоном" - заклично і недорого - спробуй, перевір! При цьому ми не стверджуємо, що склопакети з аргоном - це обман. Такі пакети існують на віконному ринку, але вони набагато дорожче звичайних. Просто перед тим, як замовляти такий пакет, подумайте, чи дійсно він Вам так необхідний?

4. Пластикові вікна абсолютно герметичні.
Герметичність вікон обмежується їх здатністю не пропускати повітря. Відомий рекламний трюк з виготовленням акваріума з вікон, дійсно, недосвідченого споживача б'є наповал. Однак зазвичай не пояснюють, що без спеціальної герметизації шляхом рясного обмазування всієї конструкції водостійким герметиком, це буде не акваріум, а худе відро.

5. Чим склопакет товще, тим краще.
Це не зовсім так. Насправді склопакет, на відміну від старих радянських вікон, реалізує ідею обмеження конвективного теплообміну. Що це означає? Є кілька типів теплообміну - шляхом випромінювання, шляхом конвекції і шляхом теплопровідності середовища. Найбільш простий приклад теплообміну випромінюванням - сонце. Приклад теплопровідності - не варто хапатися за металеву ручку сковорідки - вона гаряча, хоча полум'я гріє НЕ ручку, а саму сковороду. Конвективний теплообмін пов'язаний з переносом тепла разом з повітрям (теплий піднімається - гарячий опускається). У цьому випадку уздовж внутрішнього (теплого) скла повітря піднімається, а його місце займає холодне, що опустилося вниз по шляху уздовж зовнішнього (холодного) скла. Таким чином між склом утворюється кругообіг повітря, який успішно переносить тепло назовні, а холод усередину. Саме цей вид теплообміну дає найбільші тепловтрати. Для того, щоб кругообігу не було, відстань між склом роблять невеликим. Залишається випромінювання і теплопровідність повітря, а воно, як відомо, відмінний теплоізолятор. Таким чином, відстань між склом оптимально (10-16 мм), а його подальше збільшення не призводить до поліпшення теплових характеристик склопакета. Тому зазвичай не роблять склопакетів з 4 мм склом загальною товщиною більше 44 мм для двокамерних і більше 24 мм для однокамерних. З нашого досвіду, оптимальним для Києва по співвідношенню ціна-якість є двокамерний склопакет (3 скла). Для отримання ще більш високих теплозберігаючих властивостей, звичайне скло замінюється на К-скло або I-скло, здатне відображати частину теплового випромінювання назад в приміщення.

6. Усередині склопакета - вакуум.
Термін "вакуумний склопакет" не зовсім правильний. Якби в склопакеті і справді був глибокий вакуум, то атмосферний тиск втиснув би скло всередину склопакета, від чого воно просто лопнуло б. Насправді при виготовленні усередині склопакета, дійсно створюється деяке розрідження для того, щоб стекла щільніше притискалися до рамки. Однак це не вакуум в загальноприйнятому розумінні.

7. Чим товстіший профіль пластикового вікна, чим більше в ньому камер - тим краще.
Безглуздо нарощувати товщину і складність профілю, і так його теплоопір в середньому вдвічі більше, ніж у склопакета. Так що якщо вже вікно промерзне - воно в будь-якому випадку промерзне по склу! А таких морозів, щоб промерзав профіль, у нас просто не буває. Не дозволяйте забивати собі голову всілякими "конструктивними особливостями" і "технологічними новинками". Трьохкамерний, чотирьох або п'ятикамерний профіль - все це практично ніяк не вплине на властивості Ваших вікон при експлуатації. Профіль можна легко зробити хоч десятикамерним і поставити у вікно хоч десять контурів гумових ущільнювачів - річ у тому, що це просто не потрібно. Не випадково жоден серйозний виробник не дозволяє собі захоплюватися подібними дешевими рекламними трюками. Стандартна схема - трьохкамерний профіль, два контури ущільнення і двокамерний склопакет (а ось це дійсно корисно) - це оптимальний варіант. Всі профілі основних європейських виробників зроблені саме так. І не вірте не надто коректним висловлюванням менеджерів деяких фірм про те, що у них найкращий профіль. Їх профіль нічим не гірше і не краще іншого.

8. Пластикові вікна зі свинцевими добавками шкідливі для здоров'я.
Всі ці суперечки почалися після того, як деякі виробники профілів почали використовувати добавки CaZn (кальцій-цинк). Якщо Ви як-небудь, відкривши газету, прочитаєте в ній, що, пластикові вікна виявляється не тільки набагато гірше старих дерев'яних, але і катастрофічно шкідливі для здоров'я - просто не вірте цим заявам. Швидше за все це замовна стаття виробників дерев'яних євровікон. А насправді - вся "пластмаса", яка оточує нас у побуті (телевізор, мобільний телефон, пластиковий посуд і т.д) в основі всього цього один і той же матеріал ПВХ. Фірми виробники повністю сертифікують свою продукцію відповідно до українських стандартів. Є і сертифікат, що повідомляє, що профілі нешкідливі і сертифіковані для застосування в житловому будівництві без обмежень.

9. Пластикові вікна коштують 50$ за квадратний метр.
Що стосується ціни. Якщо Ви налаштувалися замінити старі дерев'яні вікна на пластикові, будьте готові до того, що вони не будуть дешевими. Не може сучасне, а головне - якісно виготовлене пластикове вікно коштувати дешевше старої столярки. Ціни на пластикові вікна у всіх основних українських виробників різні. Але якщо Вам десь пропонують вікно дешевше 150 $, значить там щось не так, і це повинно Вас насторожити. Пластикові вікна - це дорога і довгострокова покупка, вони повинні надійно служити багато років, тому заощадити 50-100 $ і через пару років знову все міняти (бувало й таке) навряд чи Вас влаштує. Ніколи не робіть свій вибір, обмежуючись відомостями про вартість квадратного метра пластикового вікна. Заміряйте приблизно свої вікна, визначитеся з їх конфігурацією, кількістю і розмірами стулок, фрамуг і т.д., зателефонуйте у фірму і прорахуйте саме Ваше замовлення. Не забудьте уточнити, скільки Вам обійдеться установка і доставка замовлених пластикових вікон і всієї необхідної комплектації до них (підвіконня, відливи, перехідні профілі і т.п.). Пластикові вікна являють собою досить складну конструкцію, що складається з декількох десятків різних компонентів. Саме тому їх ціна не може визначатися по площі. Тим не менш, до цих пір в багатьох рекламних оголошеннях зустрічаються фрази, типу "від 50 $ кв.м" .. Вам повинно бути досить очевидно, що це просто реклама, а ключовим елементом тут є не цифра, а приставка "від. .. ". В принципі пластикове вікно за 50 $ кв.м. виготовити можна, але, це буде не те вікно, яке потрібно Вам. Ціна розраховується спеціальною комп'ютерною програмою враховує абсолютно все, скільки якого профілю піде на Ваше пластикове вікно, скільки і якої фурнітури (аж до саморізів), скільки скла і т.д.

Пластикові вікна відрізняються високою щільністю всіх з'єднань і в закритому стані пропускають дуже мало повітря. Таким чином, в приміщеннях накопичується волога (особливо на кухні), яка випадає на найхолодніших ділянках зовнішніх конструкцій, тобто на склопакетах, у вигляді запітніння і конденсату, а при сильних морозах уздовж алюмінієвої рамки.

Для попередження подібних явищ необхідно, перш за все, знижувати вологість приміщення шляхом регулярного провітрювання, що не вимагає додаткових витрат, або установкою системи вентиляції або кондиціонера. Виходячи з умов комфортності, вологість в приміщеннях повинна бути не більше 30%. Для запобігання виникненню запітніння на внутрішній поверхні скла, не закривайте підвіконням потік теплого повітря від радіаторів опалення до скла. Ці заходи допоможуть Вам уникнути підвищеної вологості в приміщеннях і запобігти її небажаним наслідкам.

Провітрюйте всі приміщення 3-4 рази на день по 15 хвилин і щоранку протягом 20-30 хвилин (особливо спальну кімнату). Під час провітрювання пластикові вікна повинні бути повністю відкриті, що забезпечить ефективне провітрювання за короткий проміжок часу.
Не знижуйте температуру в приміщеннях нижче 15 градусів за Цельсієм.

 

Рекомендуємо: Якщо Ви зібралися робити вдома ремонт, його слід починати із заміни вікон